Nem szép, de eredményes játékkal nyert a Sümeg

A férfi röplabda NB I-ben a 13-15. helyért zajló rájátszásban utolsó mérkőzését vívta a Sümeg RE alakulata.  A férfi röplabda NB I-ben győzelemmel fejezte be a bajnokságot a Sümeg.

Jól kezdtek a hazaiak, 8:4-re és 16:13-ra is elhúztak, de a gyenge blokkok és nyitásfogadások miatt felzárkózott a Debrecen. Végül a Sümeg szoros végjátékban kicsikarta a játszmagyőzelmet.

Sümeg RE

Sümeg RE csapatképe

A második játékban hiába vezetett az első technikainál még 8:4-re Foki Róbert alakulata, a második pihenőnél már 11:16-ot mutatott az eredményjelző. A DEAC átvette az irányítást a meglehetősen statikusan mezőnyöző sümegiek felett és egyenlített.

Sümeg RE

Szoros végjátékban, nehezen, de végül nyert a Sümeg

Teljesen átvariálta együttesét Foki edző, és ezek után viszonylag könnyedén ismét a hazaiak szereztek vezetést (2:1). A negyedik játszmában 18:12-re ugyan még a Sümeg vezetett, ám 22:19-re feljött a Debrecen. Szoros végjátékban, nehezen, de végül nyert a Sümeg.