Sümegen meccslabdáról vesztett a Nyíregyháza

A Sümeg RE hazai pályán óriási csatában nyert 3:2-re a Nyíregyházi FRK ellen a férfi NB I 10-14. helyéért zajló középszakaszának ötödik fordulójában.

A szabolcsiaknak az ötödik szett végén három mérkőzéslabdájuk volt. Nehézkesen kezdett a Sümeg, a nyírségiek vezettek két ponttal. A végjátékhoz is így értek el a csapatok, ahol a hazaiak új erőre kapva egyenlítettek, majd a szettet is megnyerték. A folytatásban biztosabbá vált a Nyíregyháza, a Sümeg sok tiszta helyzetet elrontott. Mégis szoros volt az eredmény, ám ezúttal a vendégek örülhettek és egyenlítettek 1:1-re.

Sümeg - Nyíregyháza

A harmadik játékban 5:2-re, 8:4-re vezetett a házigazda, de váratlanul megtorpant. A Nyíregyháza ezt kihasználta és megszerezte a vezetést és ezzel együtt a játékrészt is. Foki Róbert edző változtatott a kezdő felálláson, ez megzavarta a vendégeket és sikerült kiegyenlíteni. Az ötödik részben 8:4-re elhúztak a nyírségiek. A térfélcsere után a Sümeg volt a kezdeményezőbb. Az izgalmas hajrában három mérkőzéslabdája volt a látogatónak, de a nagy akarással játszó Sümeg végül fordított, és megnyerte az óriási csatát.