APEH: a borravaló bankkártyáról is borravaló

A felszolgálási díj mértékének megállapításáról, valamint a felszolgálási díj alkalmazásának és felhasználásának szabályairól szóló GKM rendelet kritériumként...
A felszolgálási díj mértékének megállapításáról, valamint a felszolgálási díj alkalmazásának és felhasználásának szabályairól szóló GKM rendelet kritériumként rögzíti, hogy a felszolgálási díj százalékban meghatározott mértékét az étlapon fel kell tüntetni, a fogyasztó részére átadott számlán, nyugtán pedig elkülönítetten kell szerepeltetni. Ha ezek a feltételek nem állnak fenn, a fogyasztásról kiállított számlán, nyugtán szereplő összeg felett a vendég saját belátása szerinti mértékben adott borravaló a fogyasztótól közvetlenül kapott borravalónak tekinthető.

Nem lehet ez másként akkor sem, ha a vendég készpénzt helyettesítő fizetőeszközzel - bankkártyával vagy hitelkártyával - egyenlíti ki fogyasztása ellenértékét, felhatalmazva a felszolgálót, hogy a borravalóra szánt összeget is a kártyáról "húzza le".

Amennyiben a vendéglátóüzlet a borravaló alkalmazottak közötti felosztását megengedi, akkor az ilyen összeg számlán való feltüntetése technikai jellegűnek tekinthető, melynek beszedésében a vendéglátóüzlet csak közreműködik. Az ilyen, más javára beszedett összeg nem lehet része a vendéglátóhely árbevételének, nem befolyásolhatja eredményét.

Tehát a készpénzkímélő eszköz - bankkártya, hitelkártya - közbeiktatásával adott borravaló is közvetlenül adott borravalónak tekinthető, azaz az Szja törvény alapján adóterhet nem viselő járandóságnak minősül.

(Forrás: www.tozsdeforum.hu)

Szólj hozzá Te is!!!